Facebook Reklamları

Biriz Medya & Dijital Reklam Ajansı

Facebook Reklamları Yönetimi ve Danışmanlığı

Facebook ve Facebook reklamları ağı, kurulduğu günden bugüne kadar sahip olduğu büyük veri ile gerek marka bilinirliğini arttırmak gerekse de elinizdeki ürünlerin satışını yapmak ya da yaptığınız herhangi bir buluşun fikrin ve tasarımın tanıtımını yapmakta bilinen en etkili ve güçlü reklam ağına sahiptir. En önemlisi de Facebook, Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada milyonlarca insan tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Facebook Elinde bulundurduğu 4 milyar insan verisi ile Facebook ve tecrübeli sosyal medya ekibimiz size en hızlı ve etkili sonuç veren reklamları sağlar ve anında milyonlara ulaşmanızı sağlar…

Neden Facebook Reklamları ?

İşletmenizin Hikayesini Güçlü Bir Yolla Anlatın

Günümüzde dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı olan Facebook kişisel iletişimin kullanılmasının yanı sıra etkili bir reklam platformu olarak da kullanılmaktadır. Facebook reklamları geniş hedef kitlelere ulaşma, tüketiciyle etkileşimin fazla olması ve satışları arttırma gibi birçok nedenden dolayı firmalar için çok cazip gelmektedir. Genel anlamda Facebook reklamları ile;

Günümüzde tüm İnternet kullanıcılarının %80’i Facebook kullanıyor. 65 yaşın üzerindeki yetişkinlerin% 65’i bile Facebook kullanmaktadır. Bu nedenle Facebook ve Facebook reklamcılığının en önemli yararlarından biri, potansiyel müşterilerinizden en az bir veya birkaçının Facebook içinde olabilme potansiyelidir.

Facebook Reklam Modelleri

Facebook dijital reklamcılığı en iyi kullanan ve işletmemizde diğer iştirakleri ile en çok reklam verilen platformların başında gelmektedir.Çok çeşitli reklam opsiyonları büyük küçük, çevirimiçi veya fiziksel her işletmenin reklam ihtiyacını görecek şekilde tasarlanmıştır.

Bu reklam modeli marka bilinirliği elde etmek için mükemmel bir yapıdadır, belirlediğiniz hedef kitleye belirli aralıklarla gösterdiğiniz reklamlar isminizi kişilere en iyi şekilde tanıtacak, ürün ve hizmetiniz ile alakalı gereksinimlerde kişileri size getirecektir.

Erişim Reklamlarında amaç olabildiğince kısa sürede çok kişiye ulaşmaktır, kişilerin reklamlarınızı izleyip izlemediğine bakılmaksızın en az 1 kere reklam gösterilmesi fikrine dayanır, bize göre TV reklamlarına en iyi alternatiftir.

Facebok trafik reklamları™ ile web sitenize trafik çekebilir, satığınız ürünleri tanıtabilirsiniz. Satışlar konusunda, özellikle Facebook tekrar hedefleme trafiği etkili olacaktır. Facebook reklamlarının en güçlü halini hemen tecrübe edebilirsiniz.

Facebook sponsorlu trafik reklamları ile potansiyel müşterilerinizi web sitenize getirin! Facebook’a reklam vererek trafiğinizi arttırabilirsiniz!

İnsanların gönderi veya sayfanız ile daha fazla etkileşimde bulunması için tercih edilen reklam çeşididir, eğer Facebook sayfanız veya Instagram profiliniz aracılığı ile satış yapıyor ve insanları bir web sitesine yönlendirmiyorsanız bu reklam biçimi size göre iyi bir tercih olabilir.

Ayrıca bu reklam biçimi ile Facebook sayfa beğenmelerinizi arttırabilir, etkinlik yanıtları almak için reklam verebilirsiniz.

Bu reklam çeşidinde amaç insanları uygulamanızı indirebilecekleri uygulama mağazasına göndermektir. Reklama tıklandığında doğrudan uygulamanızı indirebilecekleri alan açılır.

Sadece mobil cihazlarda reklam gösterimi yapılır.

Markanızın bilinirliğini arttırmak için kullanabileceğiniz reklam çeşitlerinden birisi daha; Facebook’a video reklamlarınızı izleyebilecek kişileri bulmasını söyleyin. Markanıza  sempati oluşturmak için perde arkası çekimlerini, ürün lansmanlarını veya müşteri hikayelerini gösteren videoları izletin.

Facebook potansiyel müşteri bulma™ reklamları ile sizin tarafınızdan belirlenmiş formları potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkartabilirsiniz. Reklamınız bittiğinde elde ettiğiniz raporlar ile reklamınızla ilgilenmiş kişilere ulaşabilir, işinizle ve firmanızla ilgili detayları bildirebilirsiniz.

Firmanız ile ilgilenen kişilerden müşteri bilgileri toplayın.

İnsanların sizinle iletişime geçmesini sağlayıp alışverişlerini tamamlamasını sağlamak, şikayetlerini ve sorularını cevaplamak veya destek sunmak için insanların Facebook Messenger veya WhatsApp ile firmanızla iletişim başlatmasını sağlayın.

Facebook Dönüşüm reklamları™ ile web sitenizden, uygulamanızdan yada Facebook messenger ile iletişime geçerek sizden alışveriş yapmasını sağlayın. Bu reklam biçimi ile insanları Facebook Messenger ve WhatsApp üzerinden sizinle iletişime geçmeye, web sitenizden satın alma yapmalarına yönlendirebilirsiniz. Dönüşümleri takip etmek, maliyetlerinizi ve diğer istatistikleri ölçmek için Facebook pikselini veya uygulama olaylarını kullanmayı unutmayın.

Bu otomatik reklam biçimi ile web sitenizdeki tüm ürünleri Facebook’a yükleyin, hedef kitlenize otomatik olarak ürünleri göstererek satışlarınızı otomatik hale getirirsiniz.

İnternette reklam vermek için sadece çevirimiçi bir mağazaya sahip olmanız gerekmez. Fiziksel olarak bir mağazanız var ve insanların sizi ziyaret edip alışveriş yapmalarını istiyorsanız bu reklam türünü kullanabilirsiniz.

Facebook retargeting yani tekrar hedefleme reklamları, daha önce reklam gösterdiğiniz ama müşteriniz olmamış, ya da markanızı tekrar hatırlatmak istediğiniz müşterilere tekrar reklam göstermektir, bir kere satış yaptığınız ya da markanız ile etkileşime girmiş kişiler, henüz sizi yeni tanıyan kişilere göre tam 4 kat daha fazla tekrar satın alma yapmaya elverişlidir.

Çalışmalarımız

Hemen Teklif Alın

Referanslarımız