yandex
0 (312) 417 62 95

PRODÜKSİYON

prodüksiyon hizmetleri Ankara

prodüksiyon şirketleri Ankara

Ankara’da hizmet veren Biriz Medya, genç ve dinamik kadrosu ile sektörde öncü olmaktadır. Durmadan çalışan ve üreten uzman kadrosu, sektöre birçok yenilik getirmiştir. Gerek makine parkuru gerek ise çekim teknikleri ile yaptığı işler göz dolduruyor.  Belgesel çekimlerinde ve TV yayınlarında imza attığı projeler ile başta Ankara olmak üzere 81 ilde projeler gerçekleştirmiştir.

Prodüksiyon Hizmetleri alanında belgesel, tanıtım filmi, reklam filmi, lansman çekimleri ve konferans yayınları gibi birçok kalemde uzman kadrosu ile her daim hazır bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Büyük Projelerde, dizi ve sinema gibi uzun soluklu işlerde prodüksiyon, reji, koordinasyon, görüntü yönetmenliği gibi ana başlıklara hakimdir. Sektörde bu tecrübeleri edinmiş büyük ve güçlü bir kadroya sahiptir. Bu gücünü, sabrından, öğrenmeye açık bakış açısı ile disiplinli ve örnek ekip arkadaşları ile sağlamaktadır.
Tanıtım filmlerinde, doğru hedef kitlelere ulaşan ve infografik analizleri ile müşterilerini her zaman sektörde birinci sıralara taşır.

Türkiye’nin en önemli ve en büyük kurumlarından olan TRT (Türk Radyo Televizyon) ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı gibi bir çok kuruma prodüksiyon hizmetleri vermiş ve işini zamanında, kusuruz ve beklentinin üzerinde teslim etmiştir. Başarının sırrını ise müşterinin beklentilerinin her zaman daha üstü olarak benimsemiş ekip ile kurum ve kuruluşlarda büyük işlere imza atmıştır.

Prodüksiyon aşamalarında;

Makyajdan kostüme, dekordan ışığa bir çok birimi ve departmanı içinde barındıran Biriz Medya, kısacası a’dan z’ye tam prodüksiyon hizmeti vermektedir.

Ankara’da ses getiren ve hemen hemen herkesin izlediği filmlerde emeği olan Biriz Medya uluslar arası film festivallerine katılmaktadır. Aynı zamanda kısa film ve belgesel yarışmalarını takip ederek gerekli ön çalışmalarını, sinopsis ve tredmanlarını tamamlayıp başarılı olmanın yollarını aramaktadır. Vizyon ve misyonlarına bağlı kalarak, emin ve güçlü adımlarla sektörde ilerleyen ve öncü olmaya devam eden firmamız kendini sürekli güncelleyen bir yapıya sahiptir.

Prodüksiyon Başarısı İçin;

Peki Bir Prodüksiyon Hizmeti Almak İsteyen Kurum ve Firmalardan İstenenler Nelerdir?

Bir film oluşturulurken ön çalışma çok önemlidir. Öncelikle filmin hangi amaçla ve hangi hedef kitleye hitap edeceği belirlenir. Kullanılacak mekanlar, materyaller, aksesuarlar ve oyuncular büyük ve detaylı bir araştırma ile dosya haline getirilir. Kurum ve firmalar ile yapılan görüşmeler ile ön hazırlık tamamlanır. Anlatılmak istenen konu veya konular hedef kitlelere doğru bir şekilde aktarılmak için hazırlık çalışmaları başlar. Mekanlar incelenir, ışıklar kurulur ve yeterli aydınlatma sağlanır. Oyuncu ve yan oyuncular var ise makyaj ve kuaför hizmetleri tamamlanır. Hedef kitleyi etkileyecek kostümler ve mimikler seçilir. Çekim başlamadan önce ve çekim esnasında yönetmenlerimiz oyuncuları ve yan oyuncuları sürekli yönlendirir ve profesyonel bir iş çıkartır.

Prodüksiyon İşin Teslimatı Nasıl Oluyor?

Filmler ön çalışmalar sonucu ve büyük bir emek ile çekildikten sonra montaj ve kurgu aşaması başlar. Hedef kitleleri etkileyen profesyonel kurguları hazırlayan kurgu yönetmenleri ve color correction operatörleri filmin göz kamaştıran bir etkide olması için son dokunuşları yaparlar. 4K ve UltraHD çözünürlüklerinde film çıktıları alınarak IPS Ekranlarda izlenilir. Renklerin ve seslendirmelerin uyumuna dikkat edilir ve uzman ekip tarafından takibi yapılır. Yayın formatlarına uygun MPEG, MOV, AVI, MP4 gibi codec’ler ile istenilen formatla son kullanıcıya hazır hale getirilip teslim edilir.

Detaylı Bilgi İçin;

Prodüklsiyon