yandex
0 (312) 417 62 95

Video Prodüksiyon

Biriz MEDYA; alanlarında uzman ekibi ve geniş ekipman parkuru ile, video prodüksiyon ihtiyaçlarının tamamına yönelik çözümler üretiyor. çağın en etkili iletişim aracı olan video ile ilgili yaratıcı hizmetler sunuyor!

Senaryo & Metin Yazımı Proje Yönetimi | Kamera & Işık Kurulumu Hizmeti | Stüdyo Hizmetleri

Video Prodüksiyon Nedir ?

Video Prodüksiyon, 3 aşamadan oluşan bir süreçtir. Prodüksiyon kelimesinin yapım anlamına geldiği göz önüne alındığında video prodüksiyon, video yapım demektir. Video yapım süreci de 3 ana aşamalı bir süreçtir. Bunlar yapım öncesi anlamına gelen pre-prodüksiyon, yapım anlamına gelen prodüksiyon ve yapım sonrası anlamına gelen post-prodüksiyon süreçleridir. Bu 3 sürecin tamamlanmasıyla ortaya bir video prodüksiyon ürünü çıkmaktadır.

Video Prodüksiyon Nasıl Yapılır ?

Video Prodüksiyon, öncelikle pre-prodüksiyon aşamasıyla başlar. Yapım öncesi demek olan pre-prodüksiyon aşamasında öncelikle videonun konsepti belirlenir, hedef kitle analizleri gerçekleştirilir ve senaryosu yazılır. Seslendirme olacaksa seslendirme metinleri üretilir. Böylece pre-prodüksiyon aşaması tamamlanır ve prodüksiyon aşamasına geçilir. Prodüksiyon aşamasında ise video projesinin türüne ve konseptine bağlı olarak çalışmalar gerçekleştirilir. Örnek vermek gerekirse, projede gerçek görüntüler kullanılacaksa senaryo ve konsepte bağlı olarak gerçek çekimler gerçekleştirilir. Ancak proje gerçek görüntülerin olmayacağı veya gerçek görüntülerle hareketli görüntülerin (animasyon & motion graphic) bir arada yer alacağı bir video projesi olacaksa, prodüksiyon aşamasında kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerler tarafından hayata geçirilen görsel tasarım çalışmalarıyla projenin görsel stoğu oluşturulur. Bu aşamadan sonra post-prodüksiyon aşamasına geçilmektedir. Post prodüksiyon aşamasında, görsel stoğu oluşturulan filmin seslendirme, ses&müzik proıdüksiyonu ve kurgu / montaj çalışmaları gerçekleştirilerek video hazırlanmış olur. Böylece video prodüksiyon süreci tamamlanır.

Video Prodüksiyon Şirketi Biriz Medya

Video prodüksiyon şirketi Biriz Medya; bünyesindeki yönetmenler, konsept geliştiriciler, metin yazarları, grafikerler, kameramanlar, videographer’lar, video editörler, motion graphic artistler ve ses tasarımcıları ile iş ve eğlence dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli ve kaliteli video prodüksiyon hizmetleri konusunda eksiksiz çözümler üretmektedir. Video prodüksiyon hizmetlerinde yaratıcı ve efektif projeler gerçekleştiren Biriz Medya, tasarladığı video prodüksiyon projeleriyle hizmet verdiği markalar için artı değer oluşturmaktadır. Temel amacı, ürettiği videolarda kalite ve estetiği buluşturarak, çalıştığı markalara değer katmak olan Biriz Medya’nın her bütçeye ve projeye uygun çözümleriyle siz de daha fazla kişiye ulaşmak ve işinizi büyütmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

IconButton

Konsept Geliştirme

IconButton

Senaryo & Metin Yazımı

IconButton

Proje Yönetimi

IconButton

Kamera & Işık Kurulumu

IconButton

Yönetmenlik Hizmeti

IconButton

Stüdyo Hizmetleri